Start
Nasza Oferta
O nas
Porady
Kontakt
Zbiór mechaniczny
 

 


   Borówka Amerykańska : Odmiany w Naszej sprzedaży:

   Odmiany wczesne:

Duke

Opis: Roślina ta cechuje się wzniosłymi i sztywnymi pędami osiągającymi do 180 cm. Owoce tej borówki sa duże, lekko spłaszczone rosnące w luźnych gronach. Krzewy tej odmiany kwitną późno, bo zaraz po wiosennych przymrozkach. Pora dojrzewania: Duke jest odmianą wczesną. Dojrzewa w pierwszej polowie lipca. Przydatność odmiany: Nadaje się do zbioru mechanicznego, ale z powodu obfitego plonowania roślina wymaga dosyć silnego przycinania.

Earliblue

Opis: Odmiana powstała że skrzyżowania odmiany Stanley i Weymount krzew rośnie silnie a pędy są odporne na wyginanie pod ciężarem owoców. Odmiana plenna owoce średnie i duże zebrane w luźnych gronach Pora dojrzewania: Earliblue jest odmianą wczesną. Dojrzewa w pierwszej polowie lipca. Przydatność odmiany: Zaletą odmiany są jędrne niepękające owoce.

Patriot

Opis: Roślina rośnie ze średnią siłą wzrostu i przybiera lekko spłaszczony kształt, ale nie przekracza 120 cm wzrostu. Odmiana tej borówki  cechuje się bardzo dużymi owocami w pierwszym stadium dojrzewania. Kolejne owoce sa mniejsze niż te z pierwszego zbioru. Jagody rosną w zwartych gronach, co niekiedy przyczynia się do zniekształcenia owocu. Pora dojrzewania: Odmiana wczesna. Dojrzewa w ostatniej dekadzie lipca. Przydatność odmiany: Patriot jest jedną z cenniejszych odmian wczesnych. Jest bardzo plenna.

Spartan

Opis: Roślina rośnie silnie do wysokości 180cm. Ma wzniesiony i luźny pokrój, owoce w pierwszym stadium dojrzewania sa bardzo duże pózniej jednak są drobniejsze. Pora dojrzewania: przypada na drugą połowę lipca. Przydatność odmiany: Spartan jest zaliczana do najsmaczniejszych wczesnych odmian. Wadą jest drobnienie jagód w kolejnych zbiorach. Roślina wymaga gleb o wysokiej przepuszczalności i odpowiednim PH. Odmiana nadaje sie do zbioru mechanicznego.

Odmiany średnie:

Croatan

Opis: Owoce rosną w bardzo zwartych gronach, roślina jest słabo odporna na mróz, owoce dojrzewają nierównomiernie. Pora dojrzewania: Zakwita dosyć poźno ale jagody dojrzewają w pierwszej połowie sierpnia. Przydatność odmiany: Odmiana plenna cechująca sie silnym wzrostem. W przypadku słabego przycinania owoce drobnieją.

Bluecrop

Opis: Krzew: luźny, wzrost silny, pędy wzniesione, rozkładają sie pod ciężarem owoców. Grona duże i luźne. Przejrzałe grona opadają. Pora dojrzewania: Dojrzewa w pierwszych dniach sierpnia.Owoce duże, wzrost silny. Przydatność odmiany: Odmiana wytrzymuje mrozy i susze, rośnie silnie i dojrzewa w pierwszej połowie sierpnia. Jest to bardzo dobra odmiana, uważana nawet za podstawową jako, że jest używana w 50% nasadzeń krzewów borówki.

Bluejay

Opis: Rośina kwitnie stosunkowo późno, pędy ma wzniesione lekko rozkladające się owoce odporne na opadanie i pękanie. Pora dojrzewania przypada na koniec lipca. Inne cechy: Odmiana nadaje się do mechanicznego zbioru, ponad 70% owoców dojrzewa jednocześnie. Krzewy sa wrażliwe na długotrwałą suszę, która powoduje drobnienie owoców.

Toro

Opis: Odmiana powstała ze skrzyżowania Earliblue i Ivanhoe. Krzew rośnie silnie ze sztywnymi pędami, owoce są duże zebrane w długich gronach mogą przypominać kiście winogron Pora dojrzewania przypada na początek sierpnia. Inne cechy: Owoce są jędrne matowo niebieskie równo dojrzewające.


Odmiany późne:

Nelson

Opis: Krzew rośnie silnie, koronę ma wzniesioną, w starszym wieku. Owoce: Duże, jędrne, jasnoniebieskie z małą blizną poszypułkową, przypominają nieco owoce odmiany Spartan. Należy do odmian obficie owocujących. Pora dojrzewania: przypada w pierwszych dniach sierpnia. Przydatność odmiany: Jagody nie tracą smaku i aromatu w chłodne dni końca lata. Odmiana wymaga ciepłych dostatecznie wilgotnych ale nie podmokłych gleb. Nadaje się do zbioru mechanicznego.


Herbert

Pochodzenie. Odmiana nazwana imieniem plantatora i hodowcy Herberta Beebe. Opis: Roślina rosnąca silnie i rozłożyście o bardzo dużych kulistych owocach rosnących w dużych luźnych gronach. Należy do odmian obficie owocujących Pora dojrzewania: przypada na drugą połowę sierpnia. Przydatność odmiany: Jagody nie tracą smaku i aromatu w chłodne dni końca lata. Owoce znakomicie nadają się na przetwory domowe i mrożonki.


Darrow

Opis: Krzew bardzo silnie i rozłożyście rosnący, wymaga odmładzania i odpowiedniego cięcia. Owoce są bardzo duże i dorodne. Pora dojrzewania: Przypada bardzo późno, bo pod koniec sierpnia lub na początku września. Przydatność odmiany: Owoce znakomicie nadają się na desery.

Brigitta Blue

Opis: Krzew rośnie bardzo silnie i ma pokrój wzniesiony. Pora dojrzewania: Owoce są średniej wielkości i dojrzewają w połowie sierpnia. Przydatność odmiany: Owoce bardzo dobrze znoszą transport oraz przechowywanie w chłodni. Odmiana ta nadaje się do  zbioru mechanicznego.

 


Jagoda Kamczacka

Jagoda Kamczacka

Opis: Jagoda Kamczacka została udomowiona stosunkowo niedawno, komercyjnie uprawia się ją dopiero od II polowy XX wieku. Rośnie stosunkowo gęsto. Pora dojrzewania: Dojrzewa w połowie czerwca, podobnie jak truskawka. Przydatność odmiany: Owoce o specyficznym kwaskowym smaku doskonale nadają się do przetworów i również na surowo do deserów.


Oferta Cenowa :

Borówka Amerykańska

- Cena detaliczna: 12 PLN

- Cena hurtowa : 8 PLN
(zakup powyżej 100szt.)

Rośliny oferowane przez naszą szkółkę są kwalifikowanym dwu letnim materiałem nasadzeniowym kategorii CAC.

Jagoda Kmaczacka :

- Cena detaliczna: 8PLN

- Cena hurtowa : 6 PLN
(zakup powyżej 100szt.)

 Szkółka Borówki Marka Beltera
Copyright© 2006-2007 www.sadzonkiborowki.com